AJORNAMENT SORTIDA SANT JOAN BOSCO

Tots els actes programats per celebrar la festa de Sant Joan Bosco el dia 30 de gener, passen a realitzar-se el dijous 5 de febrer. Des de l’estació d’esquí de la Masella s’han posat en contacte amb el centre per recomanar ajornar la sortida a causa de les inclemències meteorològiques de vent i neu previstes. Des de l’escola ens ha semblat
Seguir llegint

FESTIVITAT DE SANT JOAN BOSCO

ROBÒTICA
Com cada any el nostre centre celebra aquest divendres el dia de Sant Joan Bosco patró de l’escola. Els nostres alumnes podien triar entre tres opcions. La primera consisteix en passar el dia a l’estació d’esquí de la Masella, esquiant o fent snow. Es sortirà de la parada d’autobusos  a les 7:30 i l’hora d’arribada serà al voltant de les
Seguir llegint

TALLERS D’EMPRENEDORIA PER A CICLES FORMATIUS

NAVARRETE
La setmana passada alumnes de CFGM i CFGS van assistir als tallers d’emprenedoria oferts per la Diputació de Barcelona. Aquestes tallers van estar realitzats, conduïts i dinamitzats per l’educadora social Maria Navarrete. Ella ha treballat i/o treballa en mil i una coses: CRAE’s, pisos assistits per a joves tutelats i extutelats, granja escola, coordinant menjadors escolars, coordinant colònies d’estiu, creant
Seguir llegint

TALLERS

descarga
L’escola en la seva intenció d’enriquir la formació de l’alumnat projecta diverses activitats que complementen la part acadèmica dels alumnes.  Entre elles la setmana passada els nostres alumnes van realitzar uns tallers. Els alumnes de segon d’ESO van participar en el taller “Sóc noi. Sóc noia. M’agrado?”.  El tema tractat són els canvis a l’adolescència, la descoberta de la seva
Seguir llegint

EXPOSICIÓ “MIRA L’ÀFRICA”

Mira l'Àfrica
A la Biblioteca Josep Mas Carreras hi ha muntada una exposició sobre la realitat de l’Àfrica al llarg dels segles XX i XXI. L’objectiu d’aquest muntatge és sensibilitzar la població catalana de totes les edats i fer-los qüestionar alguns estereotips per tal d’observar les diferències entre el nord i el sud. La fundació Akwaba, organitzadora de l’exposició, subtitula aquesta amb
Seguir llegint

1 de març: PORTES OBERTES A L’EDN

escola_diocesana_navas_LQ-75
Diumenge 1 de març, d’11.00 a 13.00 del matí, hi haurà la jornada de portes obertes a la nostra escola per a alumnes d’ESO i Batxillerat. Els alumnes i famílies que vulguin visitar-nos poden venir per fer una visita guiada al centre. A les 11.00 quedarem tots a la Sala d’Actes de l’escola, per tal de fer l’acte de benvinguda,
Seguir llegint

VISITA A LA RESIDENCIA D’AVIS DE NAVÀS

cantadaNadalesIntegracio
El dijous 18 de desembre després d’un dinar de germanor i de la cantada de nadales, el grup de primer de Cicle Formatiu de Grau Superior d’Integració Social va visitar la residència d’avis de Navàs. La visita va anar de la mà de l’educadora social i professora del grup Noemí Gudayol i la Maria la terapeuta ocupacional. Els van mostrar
Seguir llegint

DINAR DE NADAL

Dinar Simó, 2014
Com cada any, i ja van dos, que no són gaires, però que un rere l’altre esperem que es transformin en una tradició, els alumnes de Balsareny i Sallent van fer el dinar de Nadal amb les persones que els acompanyen en el dia a dia en el seu trajecte, els professors del centre Lluís Barbut i M. Mercè Rovira,
Seguir llegint

150 EUROS!

Marató de Navàs
Aquest és l’import recollit pels alumnes de 3r d’ESO amb la seva actitat solidària de Nadal, i que van estar entregats, durant la Marató del Canal N. , per al banc dels aliments i la Taula Solidària de Navàs, organitzada per l’entitat Germans del Món. Es tracta de la venda d’unes petites cartolines de colors, on cadascú escrivia un desig,
Seguir llegint
« Entrades Anteriors