Diversitat afectivosocial i bullying homofòbic

descarga (1)
Aquesta setmana, promogut per l’Ajuntament de Navàs, el professorat de l’EDN hem assistit a un taller per aprendre tots els conceptes que fan referència a la diferència de realitats sexuals. Resumint les diferències en les sigles LGBTI (Lesbianes, Gais, Bisexuals, Transexuals i Intersexuals). L’objectiu de la xerrada era conscienciar el professorat de les diferents possibilitats de viure la sexualitat per
Seguir llegint

Presentació de la nova gramàtica de l’IEC

images
Aquesta setmana el Departament d’Ensenyament va preparar unes jornades per explicar la polèmica nova gramàtica de la llengua catalana. Des de l’EDN hi vam assistir, però tampoc no ens van convèncer… El tema dels diacrítics ha estat el més polèmic, ja que s’ha passat d’una llista que tots havíem estudiat, de 150 parelles, a només 14. D’aquests, s’ha eliminat dóna/dona
Seguir llegint

Sortida 2n d’ESO

IMG_8260
Avui els alumnes de 2n d’ESO han realitzat la seva sortida del trimestre. Aquesta ha consistit en una visita guiada al Monestir romànic de Sant Pere de Casserres on els han explicat  la vida en un monestir del segle XI i les diferents parts de l’edifici. Han gaudit d’uns dels paisatges més macos de la comarca d’Osona, ja que el monestir està
Seguir llegint

L’EDN a la Maker Faire de Roma

Roma
El simulador que han fabricat dos alumnes de l’EDN de Navàs ja està mostrant-se a la l’Edició Europea de les Makers Faire a Roma (Itàlia). El Jordi Rafart i el Marc Tomàs, alumnes del CFGS d’Automatització i Robòtica Industrial s’han desplaçat a Roma en furgoneta, per tal de poder portar el simulador amb tota seguretat. Aquest simulador, construït sota els
Seguir llegint

Sortida de Batxillerat

IMG_9817
El passat divendres, els nostres alumnes de primer i segon de Batxillerat van realitzar la seva sortida del primer trimestre. Els alumnes del Batxillerat tecnològic van participar en una Consulta Ciutadana sobre escenaris de recerca futura, organitzat per la Fundació Catalana per a la Recerca i la Innovació. Els alumnes, després de la presentació de diferentes propostes, van treballar en
Seguir llegint

Noves sessions d’aprenentatge-servei amb entitats de Navàs

IMG_0349
L’EDN ha començat, de nou, el contacte per fer les sessions d’aprenentatge servei amb entitats de l’Ajuntament de Navàs. A partir del contacte entre diferents membres de les entitats i alumnes de 2n del CFGS d’Integració Social, s’han començat a gestionar els nous projectes per treballar conjuntament. Per part de l’Ajuntament van venir l’educadora social, l’Esther i l’Encarna, la psicòloga
Seguir llegint

La porta estava oberta…

Processed with MOLDIV
Aquesta és l’obra de teatre, de l’Adelaida Frías, que l’alumna Mònica Garcia de 2n de Batxillerat ha triat com a part del seu treball de recerca. La part pràctica d’aquest consisteix en la representació i posada en escena de l’obra, així com veure la reacció del públic i treure’n les conclusions corresponents. Això és el que vam dur a terme
Seguir llegint

Per què no contestes? Taller a 3r d’ESO

descarga
Aquest dimecres, a petició de l’Ajuntament de Navàs, vam començar uns treballs destinats als alumnes de 3r d’ESO per treballar temes de relació entre companys, famílies, professors, parelles… Són temes que ens amoïnen i que pensem que nosaltres, que som éssers que vivim en societat, hem d’estar capaços d’aprendre a gestionar. Aquest projecte es va iniciar amb la representació del
Seguir llegint

Festa de la Verema a Urpina

IMG_0303 (1)
Un any més els alumnes de Segon de Grau Superior d’Integració Superior van participar a la Festa de la Verema d’Urpina, a Sant Salvador de Guardiola, de la Fundació AMPANS. Els nostres alumnes i professors van preparar i ajudar a realitzar una sèrie d’activitats com la pedalada des del Garden, passant per una arrossada, una cata de vins i exposició
Seguir llegint

Projecte Arqueòlegs

IMG_9792
Amb els alumnes de 1r d’ESO estem treballant un projecte que els permetrà ser els nostres Indiana Jones particulars. Es tracta d’un projecte interdisciplinari que pren l’excusa del món de l’arqueologia per tal de treballar, des de totes les àrees, aquest sorprenent món. Interpretar i representar els eons; conèixer els fòssils; crear la nostra particular “pedra rosseta”… tot això encabit
Seguir llegint
« Entrades Anteriors