LAN Party a l’EDN – 2a edició

bannerLanParty
El proper divendres 24 d’abril, celebrarem la segona edició de LAN Party EDN. Les inscripcions ja estan obertes exclusivament a alumnes de l’EDN a la direcció: http://goo.gl/NfpkHT Hi ha places limitades, així que si voleu participar afanyeu-vos a fer la inscripció. La durada de la LAN Party serà de 15:00 a 21:00 i es realitzarà a la Sala de Jocs de l’escola. Els jocs
Seguir llegint

ROTARY

Rotary Alfons3
El dimecres, 8 d’abril, els nostres alumnes de 1r de Batxillerat, la Judit Figuls, la Laura Planagumà i el Xavier Tardà van participar en la XXIV edició del premi Protagonistes del Demà del Rotary Club de Manresa-Bages. Va ser una jornada plena d’activitats que van tenir lloc al complex de Les Comes de Súria. Van participar una quarantena d’alumnes de tretze
Seguir llegint

TALLER DE ROBÒTICA

IMG_3753
El alumnes de 3r d’ESO , el passat dimecres, dia 15, van  realitzar un Taller de Robòtica Educativa amb els Petits Enginyers en motiu de la Fira TICdate que es va celebrar el cap de setmana del 18 i 19 d’abril, dins de la Fira de Primavera. Durant el taller els alumnes van començar un reptes amb Robots Lego, que
Seguir llegint

FIRA DE PRIMAVERA DE NAVÀS

IMG_4905
Aquest cap de setmana, del 18 i 19 d’abril, ha estat la Fira de Primavera del nostre poble i l’EDN hi ha col·laborat amb un estand a la zona TicDate, on es reunien formació i innovació. Experiències amb làsers, retropc’s, un joc electrònic de ping-pong, robots lego… tot això per mostrar la nostra capacitat i ganes d’innovar. La majoria dels
Seguir llegint

CAMPANYA: CAP NEN SENSE BIGOTI

descarga
El nostre centre participa en la campanya Cap nen sense bigoti que es portarà a terme entre el 20 i 24 d’abril. Aquesta campanya està organitzada per la Fundació La Caixa i la Fundació dels Bancs d’Aliments de Barcelona. L’objectiu es la recollida de llet en favor de famílies en risc d’exclusió social. El dia 23 la nostra escola farà
Seguir llegint

2a MOBILITAT ERASMUS+: AQUEST COP, TURQUIA

IMG_4889
Dues alumnes de 2n d’ESO de la nostra escola varen viatjar a Turquia del 14 al 19 d’abril, acompanyades de 2 professores, per a continuar treballant en el seu projecte Erasmus+, iNIMATION IN CLAY. A Kayseri, on han estat rebudes amb els braços oberts, han treballat l’escenografia i la il·luminació, aspectes clau per al desenvolupament de la pel·lícula d’animació, que
Seguir llegint

NOELIA RUÍZ PREMIADA

La nostra alumna Noelia Ruíz de 2n de Batxillerat va rebre divendres, 17d’abril, va rebre una menció especial en la tercera edició dels Premis Domenech Font de Comunicació de la Universitat Pompeu Fabra. El títol del treball premiat és Què hi ha darrere de la publicitat? Creació d’un espot publicitari. El Premi Domènec Font de Comunicació valora els millors treballs
Seguir llegint
« Entrades Anteriors