Reunió d’inici de curs

Composició_PortesObertes
Dijous dia 29 de setembre hi haurà la reunió de les famílies dels alumnes d’ESO i Batxillerat. Aquest any totes les xerrades començaran a la Sala d’Actes de l’escola, amb una intervenció per part de la directora, senyora Diana González. A partir d’aquí, els tutors de cada curs acompanyaran els pares a les aules corresponents. L’horari previst de les xerrades
Seguir llegint

Setmana de la mobilitat sostenible i segura

IMG_9702
Els nostres alumnes de 1r d’ESO han participat aquesta setmana en les activitats organitzades per l’Ajuntament de Navàs per tal de promoure hàbits de mobilitat sostenibles, segurs i saludables, tals  com els desplaçaments a peu o en bicicleta. Aquesta campanya, d’abast europeu, porta el lema  ‘Mobilitat intel·ligent. Economia potent’. Amb els alumnes de 1r s’ha treballat en un taller d’inspecció
Seguir llegint

Reformes a l’EDN

IMG_9635
Aquest estiu el centre ha estat ple de gent, però no d’alumnes, al llarg del mesos de vacances hem millorat diferents espais. Per començar hem fet una nova entrada adaptada per al gimnàs i al mateix espai un nou servei. A més a més hem canviat portes i hem pintat l’entrada d’un dels accessos a l’edifici de les aules. També
Seguir llegint

Tallers curs 2016-2017

El passat dilluns van començar un any més el tallers que els nostres alumnes poden realitzar  a les tardes com activitat extraescolar. La temàtica del tallers és molt variada, per començar tenim  Robòtica inicial i Robòtica avançada, Teatre,  Cuina creativa i  en l’apartat de llengües estrangeres Alemany  1, Alemany 2, First, Ket1, Ket 2 i Pet. Aquest any tenim dos
Seguir llegint

Benvinguts i bentornats alumnes

Alumnes entrant
Dilluns 12 de setembre comencem la majoria de cursos de l’EDN, els de CFGS encara hauran d’esperar al 19. Per a nosaltres és una gran motivació veure cada any els nous alumnes que han triat el nostre centre per a fer els seus aprenentatges, però també ens agrada molt trobar les cares dels alumnes que ja coneixem. Començar un nou
Seguir llegint

Exàmens de recuperació

llapis colors
Aquestes són les dates de recuperació per als alumnes d’ESO i Batxillerat que tenen alguna assignatura pendent. Recordeu de portar els llibres que heu fet servir per estudiar i la feina que us han encomanat els professors. Feu una bona repassada de tot i fins al setembre!   DATES I EXÀMENS DE RECUPERACIÓ SETEMBRE 1r ESO Dijous 1 de setembre
Seguir llegint

Matrícula Batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mig i Grau Superior

EDN
Aquests dies estem fent les matrícules per al Batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mig i Superior de la nostra escola. Quant al Batxillerat recordeu que es poden cursar les modalitats Humanística, Social, Tecnològica i Científica. Quant al Grau Mig: – Manteniment Electromecànic – Cures Auxiliars d’Infermeria Quant al Grau Superior: – Integració Social – Educació Infantil – Automatització i
Seguir llegint

Felicitats!!! 100% aprovats a les PAU

2n Batxillerat
Novament els alumnes de 2n de Batxillerat han sortit exitosos de les PAU. Tenim el 100% dels aprovats i unes notes que els permetran entrar a qualsevol universitat catalana. Des de l’EDN només hem de felicitar-los per la feina feta durant aquests dos cursos, molts d’ells estudiants nostres des de 1r d’ESO, i dir-los que és un orgull per a
Seguir llegint
« Entrades Anteriors